Η Γραμματεία του Τμήματος

Στις αρμοδιότητες της Γραμματείας του Τμήματος είναι, μεταξύ των άλλων, η προώθηση όλων των διοικητικών - λειτουργικών θεμάτων που αφορούν το φοιτητή/φοιτήτρια του Τμήματος, σε στενή σύνδεση με τη Γενική Συνέλευση του Τμήματος, και σχετίζονται με τις εγγραφές των φοιτητών, το Ωρολόγιο Πρόγραμμα των μαθημάτων, τις αιτήσεις μετεγγραφών, τη διεκπεραίωση θεμάτων φοιτητικών δανείων, τη διεκπεραίωση θεμάτων υποτροφιών, την ανακοίνωση των ημερομηνιών των εξετάσεων, την έκδοση Πιστοποιητικών Σπουδών κλπ.

Στον Πίνακα των γενικών Ανακοινώσεων της Γραμματείας, αναρτώνται ανακοινώσεις που αφορούν τους φοιτητές, οι ανακοινώσεις βαθμολογίας, του Ωρολογίου Προγράμματος διδασκαλίας, του προγράμματος των εξετάσεων, οι ανακοινώσεις υποτροφιών κλπ. Η Γραμματεία επικοινωνεί με τους φοιτητές σε συγκεκριμένες ημέρες και ώρες που ανακοινώνονται στο σχετικό Πίνακα Ανακοινώσεων.

Γραμματέας Τμήματος: Τσέλιου Ευαγγελία (ΠΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ).

Η γραμματεία στελεχώνεται ακόμη από το Διοικητικό Προσωπικό του Τμήματος.