4ο Αγροτικό Συνέδριο – Έκθεση «Επί Γης»

15 Μαρ 2024, 08:53

Την Παρασκευή 29 Μαρτίου θα πραγματοποιηθεί το 4ο Αγροτικό Συνέδριο – Έκθεση «Επί Γης», που διοργανώνει η εφημερίδα Πατρίς στο Συνεδριακό Κέντρο του ξενοδοχειακού συγκροτήματος «Aldemar Olympian Village» στη Σκαφιδιά Ηλείας, υπό την αιγίδα του υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και με επιστημονικό συνεργάτη το Πανεπιστήμιο Πατρών και την Σχολή Γεωπονικών Επιστημών.

ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ΣΥΝΕΔΡΙΟΥ:https://gnomipoliton.com/2024/02/17/stis-29-martioy-to-4o-synedrio-epi-ghs/

Στόχος του συνεδρίου το οποίο αποτελεί κορυφαίο γεγονός για τον αγροτικό τομέα της χώρας, εκτός από την συνεργασία και την εξωστρέφεια στον ευρύτερο χώρο της αγροτικής παραγωγής, είναι η ενημέρωση και η εκπαίδευση των αγροτών μας γύρω από νέες μεθόδους και πρακτικές καλλιέργειας ώστε να επιτευχθεί η μέγιστη οικονομία πόρων, η διασφάλιση της προστασίας του περιβάλλοντος, η εξασφάλιση μεγαλύτερης παραγωγής και η άριστη ποιότητα των προϊόντων. Το πρόγραμμα του Συνεδρίου θα ανακοινωθεί σύντομα.

Για την παρακολούθηση του σημαντικού αυτού Συνεδρίου θα υπάρξει για τους φοιτητές δωρεάν μεταφορά με πούλμαν στο Συνεδριακό Κέντρο του ξενοδοχειακού συγκροτήματος «Aldemar Olympian Village» (αναχώριση από Μεσολόγγι 9.00 και επιστροφή μετά τις 19.00), ελαφρύ γεύμα και Βεβαίωση Συμμετοχής.

Για το Αγρίνιο θα διατεθούν δύο πούλμαν και θα υπάρξει προτεραιότητα για τα μεγαλύτερα έτη.

Παρακαλούμε όσοι φοιτητές επιθυμούν να συμμετάσχουν να  στείλετε μέχρι την Τρίτη 19-03 σχετικό email στη Γραμματεία secrsa@upatras.gr