«Ακροατής Πανεπιστημιακών Μαθημάτων» (εαρινό εξάμηνο 2022-23)

18 Ιαν 2023, 14:01

Στο πλαίσιο της ενεργοποίησης της διαδικασίας της δράσης «Ακροατή Πανεπιστημιακών Μαθημάτων» για το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2022-2023 από τα Τμήματα του Πανεπιστημίου Πατρών, καλούνται τα άτομα που ενδιαφέρονται να υποβάλουν τις αιτήσεις τους ηλεκτρονικά στον σύνδεσμο http://auditor.upatras.gr/ για το εαρινό εξάμηνο του ακαδ. έτους 2022-2023, από 31/01/2023 έως 10/02/2023.

- Οι αιτήσεις εγκρίνονται από τη Συνέλευση του Τμήματος.

- Η γραμματειακή εξυπηρέτηση γίνεται από τη Γραμματεία του Τμήματος, η οποία: α) χορηγεί (ηλεκτρονικά) την κάρτα του Ακροατή Πανεπιστημιακών Μαθημάτων που θα ισχύει για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα και για συγκεκριμένα μαθήματα και β) μετά το πέρας του εξαμήνου χορηγεί στους συμμετέχοντες απλή βεβαίωση .

- Οι ακροατές Πανεπιστημιακών Μαθημάτων δε συμμετέχουν στις εξετάσεις, ούτε στις εργαστηριακές, κλινικές ή φροντιστηριακές ασκήσεις.

- Δεν αποδίδονται πιστωτικές μονάδες ECTS.

- Δεν δικαιούνται των φοιτητικών παροχών (δελτίο φοιτητικού εισιτηρίου, σίτιση, συγγράμματα, κ.λπ.).

-  Κάθε Τμήμα δύναται να ρυθμίζει επιμέρους ακαδημαϊκά θέματα, σε σχέση με τον θεσμό.