Απονομή ενιαίου και αδιάσπαστου τίτλου σπουδών μεταπτυχιακού επιπέδου (integrated master) Τμήματος Μηχανικών Περιβάλλοντος

03 Μαϊ 2023, 08:05

Σύμφωνα με το Τεύχος B’ 2906/02.05.2023 η επιτυχής ολοκλήρωση του προγράμματος σπουδών πρώτου κύκλου του Τμήματος Μηχανικών Περιβάλλοντος της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών, οδηγεί στην απονομή ενιαίου και αδιάσπαστου τίτλου σπουδών μεταπτυχιακού επιπέδου (integrated master) στην ειδικότητα του Τμήματος και ο τίτλος σπουδών αντιστοιχεί σε επίπεδο 7 του Εθνικού και Ευρωπαϊκού Πλαισίου Προσόντων.

Οι απόφοιτοι του Τμήματος Μηχανικών Περιβάλλοντος, με Δίπλωμα που αναγράφει στον τίτλο του « ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ» που  επιθυμούν να παραλάβουν  το Πιστοποιητικό του INTEGRATED MASTER μπορούν να στείλουν στο email  της γραμματείας gramdpfp@upatras.gr  ή  secrsa@upatras.gr  συμπληρωμένη την επισυναπτόμενη  αίτηση.