Ημερίδα Κοινωνικής Μέριμνας Πανεπιστημίου Πατρών

18 Νοε 2022, 09:28

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ:

Η Κοινωνική Μέριμνα του Πανεπιστημίου Πατρών διοργανώνει, με την στήριξη της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας, Ημερίδα με τίτλο:

"Οι Υπηρεσίες Κοινωνικής Μέριμνας στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση: Το παρόν και το μέλλον"

Η Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2022, από τις 09:00 έως τις 17:00, στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών.

Σκοπός της Ημερίδας είναι η ανάδειξη του έργου της Κοινωνικής Μέριμνας σε κάθε Πανεπιστήμιο και ταυτόχρονα ένας απολογισμός των μέχρι τώρα δράσεων. Εκπρόσωποι από την πλειοψηφία των Πανεπιστημίων της χώρας θα παρουσιάσουν το έργο και τις εκάστοτε δράσεις τους.

Θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης και θα υπάρχει ταυτόχρονη διερμηνεία στην ελληνική νοηματική γλώσσα.

Όλες τις λεπτομέρειες της Ημερίδας, καθώς και τη φόρμα προεγγραφής, μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ημερίδα Κοινωνικής Μέριμνας Πανεπιστημίου Πατρών