Regional Growth Conference 2023 – Πρόγραμμα και Οδηγίες εγγραφής

15 Μαρ 2023, 08:08

Αγαπητοί συμμετέχοντες στην δράση Spring Workshop του Πανεπιστημίου Πατρών, βρισκόμαστε πλέον στην τελική ευθεία για τη διεξαγωγή του μεγάλου Συνεδρίου Περιφερειακής Ανάπτυξης, του Regional Growth Conference 2023!

Παρακάτω θα βρείτε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες για τη συμμετοχή και την παρακολούθηση της δράσης!

Θα βρείτε το πρόγραμμα του workshop εδώ.

Το καθημερινό σας πρόγραμμα ξεκινάει -και για τις τρεις ημέρες 16-17-18 Μαρτίου– στις 10:00 π.μ. στο Συνεδριακό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών, Πάτρα.

Ισχύουν τα παρακάτω για κάθε ημέρα:

8:00 π.μ. Αναχώρηση από το Αγρίνιο (Γ. Σεφέρη 2)

Δύο λεωφορεία θα φεύγουν καθημερινά από το Αγρίνιο και θα φέρουν στο μπροστινό μέρος τους, τους αριθμούς 1 και 2.

-Οι φοιτητές του τμήματος Επιστήμης και Τεχνολογίας Τροφίμων (και ΔΕΑΠΤ) θα επιβιβάζονται στο λεωφορείο με αριθμό 1 και συνοδό τον καθηγητή κ. Μπεληγιάννη και θα κατευθύνονται στην Πάτρα.

-Οι φοιτητές του τμήματος Αειφορικής Γεωργίας θα επιβιβάζονται στο λεωφορείο με αριθμό 2 και με συνοδό τον καθηγητή κ. Κούτσια και θα κατευθύνονται στο Μεσολόγγι όπου εκεί θα επιβιβάζονται στο λεωφορείο και οι φοιτητές του τμήματος Αλιείας και Υδ.

-Οι φοιτητές του τμήματος Αλιείας και Υδ. θα πρέπει να βρίσκονται στις 8:45 π.μ. στο Σταθμό των ΚΤΕΛ.

-Με την άφιξή σας στο Συνεδριακό Κέντρο θα κατευθύνεστε στην γραμματεία του Συνεδρίου όπου και θα παραλαμβάνετε το μοναδικό pass σας το οποίο θα πρέπει να φέρετε μαζί σας κάθε ημέρα μέχρι τη λήξη της εκπαιδευτικής δράσης.

-Στο Συνεδριακό κέντρο θα υπάρχει σήμανση (π.χ. EDU HALL, ACHAIA HALL κλπ) που θα σας κατευθύνει στις αίθουσες όπου διεξάγονται οι δράσεις του workshop σύμφωνα με το πρόγραμμα που έχετε.

-Με το τέλος του Προγράμματος θα επιβιβάζεστε στα λεωφορεία με τα οποία ήρθατε και θα γυρνάτε αντίστοιχα στο Μεσολόγγι στο Αγρίνιο.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Δε θα υπάρξουν καθυστερήσεις και αναμονές κατά την αναχώρηση των λεωφορείων!!
  2. Θα πρέπει να είστε στις ώρες που αναγράφονται στα σημεία που αναφέρονται για την ομαλή διεξαγωγή του προγράμματος!!
  3. Για να λάβετε πιστοποίηση παρακολούθησης θα πρέπει να παρακολουθήσετε το σύνολο των εισηγήσεων και τις τρεις ημέρες!!

Παράλληλα, στους χώρους του Συνεδρίου θα διεξάγονται και τις τρεις ημέρες “Ημέρες Καριέρας” όπου εκεί στα διαλείμματά και στον ελεύθερο χρόνο σας θα μπορείτε να βρεθείτε και να συζητήσετε με στελέχη και recruiters μεγάλων εταιρειών (δείτε εδώ).

Τέλος, για όλη τη διάρκεια του προγράμματος και τις τρεις ημέρες θα υπάρχει free coffee και free lunch για όλους!!

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να καλείτε στα τηλέφωνα:
6973332276 Καθηγητής κ. Μπεληγιάννης 6947829439 Υπ. Διδάκτορας κ. Ζαχαράτος